nedelja, 16. december 2012
ponedeljek, 10. december 2012
nedelja, 9. december 2012
Brand Name frustracija
Po dveh ogromnih kupih poslanih kap v domače kraje, se je v meni spet prebudila slaba vest, da mojim kapam še vedno nisem določila imena...
Ne vem zakaj, ampak z iskanjem imena za moje kape imam nevrjetno veliko težav. Sploh se nisem morala domislit nič izvirnega. Little ShuShu sem jaz, ampak mi kot ime za moje kape nikakor ni potegnilo, preveč punčkasto, a ni?, pri tem da moje kape nosijo tudi fantje...
Potem se je porodila ideja za Uwee, in sem imela v glavi že celostno podobo branda, ampak mi na koncu tudi nikakor ni šlo skupaj z mojimi kapami... Ne vem no, a imajo vsi take probleme z izbiranjem svojega brand name-a.
Poleti mi je moj dragi predlagal ime knitwith oziroma nitwit, kar v prevodu pomeni bebček aka foolish person which I am :) in sem bila popolnoma navdušena nad tem imenom, dokler se ni zgodil nek poznonočni pogovor o mojih FRUSTRACIJAH z izbiro brand name-a. In po težkih filozofskih in marketinških debatah je vn prišlo, upam da dokončno ime, LOVETHATHAT. Ime se mi je takoj zdelo naravnost fantastično! In ker se mi je že dostikrat zgodilo, da sem dobila komentar "o kok huda kapa" kar pa brez problema v angleščino lahko prevedem "lovethathat".
Zdej moram pa samo še izoblikovati celostno podobo, in seveda ne bi bila jaz če ne bi že v istem trenutku dobila momentalnega navdiha, odprla photoshop in v 10ih minutah spravila skupaj delovno verzijo.
Ne vem zakaj, ampak z iskanjem imena za moje kape imam nevrjetno veliko težav. Sploh se nisem morala domislit nič izvirnega. Little ShuShu sem jaz, ampak mi kot ime za moje kape nikakor ni potegnilo, preveč punčkasto, a ni?, pri tem da moje kape nosijo tudi fantje...
Potem se je porodila ideja za Uwee, in sem imela v glavi že celostno podobo branda, ampak mi na koncu tudi nikakor ni šlo skupaj z mojimi kapami... Ne vem no, a imajo vsi take probleme z izbiranjem svojega brand name-a.
Poleti mi je moj dragi predlagal ime knitwith oziroma nitwit, kar v prevodu pomeni bebček aka foolish person which I am :) in sem bila popolnoma navdušena nad tem imenom, dokler se ni zgodil nek poznonočni pogovor o mojih FRUSTRACIJAH z izbiro brand name-a. In po težkih filozofskih in marketinških debatah je vn prišlo, upam da dokončno ime, LOVETHATHAT. Ime se mi je takoj zdelo naravnost fantastično! In ker se mi je že dostikrat zgodilo, da sem dobila komentar "o kok huda kapa" kar pa brez problema v angleščino lahko prevedem "lovethathat".
Zdej moram pa samo še izoblikovati celostno podobo, in seveda ne bi bila jaz če ne bi že v istem trenutku dobila momentalnega navdiha, odprla photoshop in v 10ih minutah spravila skupaj delovno verzijo.
I a m b a c k
Joj joj pre joj popolnoma sem zanemarila ta moj blog...ampak ob vseh teh dogodkih, ki so se mi zgodili od lanskoletnih paraznikov mi ne gre zamerit...a ne?
Med drugim sem se preselila. OMG, kdo bi si mislil, da se bom selila v tako kratkem času pa še tako daleč? No, priznam, da si jaz nisem!
V glavnem pristalam sem v New Yorku.
Ob pakiranju oblek v moj mali kuferček, nisem seveda pozabila na moje predrage kvačke in nikončka.
In še sreča da sem kvačke vzela sabo, ker biznis s kapami tu kar cveti, no, doma cveti! Včeraj sem namreč poslala domov že drugo pošiljko kvačkarij.
Med drugim sem se preselila. OMG, kdo bi si mislil, da se bom selila v tako kratkem času pa še tako daleč? No, priznam, da si jaz nisem!
V glavnem pristalam sem v New Yorku.
Ob pakiranju oblek v moj mali kuferček, nisem seveda pozabila na moje predrage kvačke in nikončka.
In še sreča da sem kvačke vzela sabo, ker biznis s kapami tu kar cveti, no, doma cveti! Včeraj sem namreč poslala domov že drugo pošiljko kvačkarij.
Ja kup je bil kar zajeten, pa da si ne bi kdo mislil da je bila prva pošiljka kaj manjša! Na srečo sem imela na obisku moje domače, ki so jih lahko "prešvercali" v svojih kufrih nazaj domov:)
Na žalost, pa v kuferček nisem uspela zapakirat svojega studia za fotkanje vseh teh umetnin. Ampak sej sem v New Yorku a ne, tu pa res ne bi smel bit problem z iskanjem supliesov za moja ustvarjanja. Malo sem pogooglala in raziskala teren, na kar sem odkrila sebi tri najljubše trgovine za ustvarjanje in the neighborhood - PurlSoHo kjer sm kupila novo ozadje za fotkanje kapic, no pa tudi po volnice včasih tja zavijem, Lion Brand Studio me zalaga predvsem z volnicami in Paper Source je pa raj od trgovine - dobesedno!
Naročite se na:
Objave (Atom)














